بارش برف و باران در استان فارس شروع شد، شهروندان از تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری نمایند

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، مردم شهرستان های استان فارس از بامداد امروز شاهد بارش برف و باران هستند.

بارش برف و باران در استان فارس شروع شد، شهروندان از تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری نمایند

سعید رنجبر، سرپرست اداره کل هواشناسی فارس در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ دیدنی ها از شیراز، گفت: فعالیت سامانه بارشی در آسمان سراسر استان از بامداد امروز شروع شده است و به علت نوع مخاطرات احتمالی، سطح قرمز هواشناسی اعلام شده است.

او گفت: آسمان استان امروز ابری همراه با بارندگی در تمام نقاط استان، شدت بارش ها در جنوب بویژه جنوب غرب است که همراه با رعدوبرق است و در منطقه ها سردسیر شمالی و بعضی نقاط مرکز و شرق بارش ها بصورت برف است.

رنجبر گفت: روز دوشنبه 13 دی هم خروج سامانه بارشی و آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، در بعضی نقاط مه صبحگاهی، در نواحی شرقی وزش باد، کاهش دما در کل استان، بارش ها به شکل پراکنده در بعضی نقاط بویژه در شمال غرب و جنوب شرق هم احتمال دارد.

سرپرست اداره کل هواشناسی فارس گفت: با فعالیت این سامانه لغزندگی محورها، احتمال آبگرفتگی معابر و یخ زدگی محور های کوهستانی پیش بینی می گردد.

رنجبر گفت: با توجه به این شرایط، توصیه می گردد از تردد جاده ای و فعالیت های کوهنوردی خودداری و کشاورزان، عشایر، دامداران و روستاییان از چرای دام در منطقه ها مرتفع و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و از تردد در ارتفاعات این منطقه ها پرهیز نمایند.

او گفت: در سالیان گذشته مشاهده می شد که افرادی برای ثبت تصویر در هنگام سیلاب اقدام به تصویر برداری می کردند که این عمل باعث رقم خوردن حوادث ناگوار و تلخی می شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بارش برف و باران در استان فارس شروع شد، شهروندان از تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش برف و باران در استان فارس شروع شد، شهروندان از تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید