استخراج مواد معدنی از بستر دریاچه ارومیه؟

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، نماینده مردم میاندوآب در مجلس گفت: ادعای خشکاندن دریاچه ارومیه برای استخراج مواد معدنی از بستر دریاچه صحت ندارد.

استخراج مواد معدنی از بستر دریاچه ارومیه؟

به گزارش ایلنا، مهدی عیسی زاده با اشاره به اینکه انتقال آب از دریاچه خزر به دریاچه ارومیه پیشنهاد نمایندگان استان بود، گفت: متاسفانه این پیشنهاد مورد مخالفت کارشناسان غیر بومی حاضر در ستاد احیای دریاچه ارومیه نهاده شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 52 درصد آب مورد احتیاج دریاچه ارومیه به وسیله سد میاندوآب تامین می گردد گفت: سهم آذربایجان شرقی از تامین آب مورد احتیاج دریاچه 12 درصد است و 20 درصد نیز با بهره برداری از تونل انتقال آب تامین خواهد شد.

رئیس کمسیون اجتماعی مجلس اضافه نمود: برطرف مسائل بوجود آمده در تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه در حال طی مراحل انتهای است و این تونل تا انتها سال به بهره برداری خواهد رسید.

عیسی زاده با بیان اینکه، ادعای خشکاندن دریاچه ارومیه برای استخراج مواد معدنی از بستر دریاچه صحت ندارد، گفت: طوفان های نمکی موجب تخلیه استان های همجوار خواهد شد؛ لذا هیچ دلیلی برای خشکاندن دریاچه ارومیه برای استخراج لیتیوم وجود ندارد و این ادعا را تکذیب می کنم.

وی تاکید نمود: تمامی نمایندگان استان و دولت سعی در احیای دریاچه ارومیه دارند و در کوشش هستند تا از خشک شدن کامل آن جلوگیری نمایند تا مردم با تبعات سنگین آن متضرر نشوند.

منبع: فرارو

به "استخراج مواد معدنی از بستر دریاچه ارومیه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخراج مواد معدنی از بستر دریاچه ارومیه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید