ازسرگیری اعتراضات در جنوب عراق

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، صدها عراقی در استان ذی قار در جنوب عراق علیه دولت و شرایط مالی تظاهرات کردند.

ازسرگیری اعتراضات در جنوب عراق

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، صدها تن در استان ذی قار در جنوب عراق تجمع نموده و شعارهایی علیه دولت مصطفی الکاظمی سر دادند. آن ها خواستار اجرای اصلاحات و مجازات کسانی شدند که معترضان را به قتل رساندند.

تظاهرکنندگان همچنین کاهش قیمت دینار در مقابل دلار را محکوم و اعلام کردند که چنین اقدامی موجب گرسنگی عراقی ها می گردد.

کمیته بحرانی که دولت برای تعامل با اوضاع ذی قار تشکیل داده بود، اقدام به برچیدن چادرهای تحصن کنندگان کرد و میدان الحبوبی را بعد از یک سال باز کرد.

در این راستا، کمیته امنیت و دفاع در مجلس عراق از ورود دو هنگ از نیروهای ویژه به بغداد بعد از درخواست مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق برای اعلام حالت فوق العاده اطلاع داد.

محمد رضا، رئیس کمیته امنیت و دفاع گفت: این کمیته با درخواست مقتدی صدر موافق است چراکه پایتخت به ارتشی احتیاج دارد که کنترل اماکنی را که از آنجا سفارتخانه ها هدف قرار می گیرند، در دست بگیرد.

وی اضافه نمود: به کنترل امنیت در بغداد برای اعمال قانون احتیاج داریم. ترورها و تجاوزاتی به اماکن عمومی انجام شده و به مردم و حتی پلیس هدایت و رانندگی احترام گذاشته نمی گردد.

رضا تأکید کرد که دو هنگ از نیروهای ویژه یکشنبه گذشته وارد بغداد شد.

یکشنبه سفارت آمریکا در بغداد در معرض حمله موشکی نهاده شد. بعد از آن صدر از دولت خواست حالت فوق العاده در بغداد اعلام کند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ازسرگیری اعتراضات در جنوب عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازسرگیری اعتراضات در جنوب عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید