قیمت احتمالی هدست AR، VR اپل مشخص شد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، اپل قرار است به تعداد محدود هدست VR/AR خود را در سال 2023 وارد بازار کند.

قیمت احتمالی هدست AR، VR اپل مشخص شد

مینگ چی کو، تحلیلگر ثابت اپل، اخیرا در مطلبی نوشت که اپل تنها کمتر از 1.5 میلیون دستگاه از نسل اول هدست AR/VR خود را در سال آینده عرضه خواهد کرد.

به گزارش gizmodo، این هدست نو می تواند در ژانویه 2023 وارد بازار شود و به نظر می رسد قیمت آن 2 هزار دلار باشد که این رقم هدست اپل را به یکی از گران ترین هدست های موجود در بازار تبدیل می کند. این موضوع باعث می شود که این دستگاه فقط متخصصان صنعت مورد استفاده قرار گیرد. این در حالی است که تعداد معدودی از گزارشات قیمت نهایی هدست اپل را نزدیک به 3 هزار دلار تخمین می زنند.

برآورد های متعدد در ارتباط با هدست اپل به این دلیل است که اپل اطلاعاتی از هدست خود بیرون نمی دهد همچنین عرضه این محصول نیز چندین بار به تعویق افتاده است. گزارش های گذشته حاکی از آن است که هدست واقعیت ترکیبی اپل دارای مشخصاتی شبیه M1 MacBook Pro خواهد بود، اما در کل بسیار سبک خواهد بود. حدس زده می شود که اپل بر روی هدست های محدود و گران قیمت تمرکز کرده است تا رفتار بازار را مشاهده کند به عبارتی ببیند که تقاضای بازار برای این دستگاه های واقعیت مجازی به چه صورت است.

در حالی که فضا اکنون تحت تسلط دستگاه های واقعیت مجازی ارزان تر مانند متا کوئست 2 (اکنون 100 دلار گران تر) است چنین قیمت بالایی در عرضه VR اپل می تواند بسیار عجیب باشد البته قیمت های مطرح شده در حد شایعه است و هنوز اطلاعات رسمی دقیقی منتشر نشده است. باید اشاره کرد که تحلیلگران تخمین زده اند هدست Quest 2 طی دو سال پس از عرضه، نزدیک به 15 میلیون دستگاه فروخته است.

بیشتر بخوانید

وبلاگ دیدنی ها فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "قیمت احتمالی هدست AR، VR اپل مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت احتمالی هدست AR، VR اپل مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید