فرایند برگزاری اردوی تیم ملی والیبال نوجوانان تشریح شد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، تهران (پانا) - سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران درباره فرایند برگزاری اردوهای تیم ملی شرح داد.

فرایند برگزاری اردوی تیم ملی والیبال نوجوانان تشریح شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مسعود آرمات درباره نحوه انتخاب بازیکنان دعوت شده به اردوهای انتخابی این تیم، گفت: حدود 80 نفر افراد انتخاب شده، از لیگ برتر والیبال نوجوانان که به میزبانی کاشان برگزار گردید و منتخب بازیکنان معرفی شده هیات ها از چهار استان البرز، زنجان، تهران و قزوین هستند.

وی توضیح داد: برنامه آنالیز نفرات پیشنهاد شده از دیگر هیات های استانی نیز در دست اقدام است. بازیکنانی که در لیگ برتر نوجوانان حاضر نبودند نیز اگر از سوی هیات های استانی معرفی شوند، حتما مورد ارزیابی قرار می گیرند.

آرمات بابیان این که قبلا قرار بود کادر فنی به استان ها سفر نمایند، توضیح داد: این روش تغییر کرد و اگر نفرات معرفی شده از استان ها زیاد باشند، اعضای کادر فنی به آن استان ها سفر می نمایند و نسبت به انتخاب برترین بازیکنان برای شرکت در اردوی آماده سازی اقدام می گردد و اگر نفرات معرفی شده استان کم باشند، آنان به تهران سفر می نمایند و در تهران ارزیابی ها انجام می گردد.

سرمربی تیم والیبال نوجوانان ادامه داد: به همین دلیل من به همراه دو نفر از کادر فنی تیم به آمل سفر کردیم تا شرایط منتخبین استان های مازندران و گلستان را که حدود 90 نفر بودند، را آنالیز کنیم. از امروز (شنبه) نیز به استان های آذربایجان غربی و شرقی سفر خواهیم کرد تا نفرات آن استان ها را نیز آنالیز کنیم.

وی با بیان این که اردوی های انتخابی تیم والیبال نوجوانان پسر از روز دوشنبه 13 بهمن ماه در آموزشگاه ملی المپیک شروع می گردد و برای رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، دعوت شدگان در گروه های 25 نفره به اردوها می آیند، گفت: هر مرحله اردو، در مدت سه روز برگزار خواهد شد و توانایی بازیکنان از نظر پارامترهای مدنظر سنجیده خواهد شد. در نهایت بهترین نفرات به اردوی آماده سازی که از اول اسفند برگزار می گردد، دعوت خواهند شد.

آرمات توضیح داد: بنابراین تا انتها بهمن ماه سه روز اردو و یک روز استراحت خواهیم داشت تا تمامی منتخبین کشور، در پنج تا شش اردوی انتخابی شرکت نمایند. پیش بینی می کنیم که حدود 120 نفر در این اردوها شرکت نمایند و در نهایت، 40 نفر از بهترین ها در اردوی آماده سازی شرکت می نمایند.

سرمربی تیم والیبال نوجوانان با بیان این که این نفرات تا انتها سال در اردو خواهند بود، گفت: در سال آینده، از بین آن ها 25 نفر برتر برای شرکت در اردوهای آماده سازی دعوت خواهند شد. البته بازیکنان انتخابی باید در تمامی اردوها عملکرد خوبی داشته باشند و در غیر این صورت، نفرات جایگزین به اردو دعوت خواهند شد.

وی درباره ضرورت آنالیز نفرات بیش تر به رغم برگزاری لیگ برتر نوجوانان در کاشان که با حضور اعضای کادر فنی برگزار گردید، گفت: هدف نخست فدراسیون، این است که حق کسی در این زمنیه از بین نرود. بنابر این علاوه بر منتخبین این مسابقات، باید شرایط نفرات جامانده از دیگر استان ها حتما آنالیز گردد.

آرمات درباره کیفیت فنی لیگ برتر نوجوانان نیز گفت: ابتدا باید از دکتر داورزنی و فدراسیون والیبال برای برگزاری این مسابقات تشکر و قدردانی کنم زیرا نفرات بسیار خوبی در این رقابت ها، در مدتی کوتاه انتخاب شدند. شاید 70 درصد نفرات دعوت شده به اردوهای انتخابی، از نفرات برتر این مسابقات باشند. با توجه به این که سال جاری مسابقات آسیایی نداشتیم، نگرانی کادر فنی انتخاب نفرات شایسته برای حضور در اردوهای تیم ملی بود و برگزاری لیگ برتر نوجوانان، بسیاری از نگرانی ها در این زمینه را از بین برد.

وی توضیح داد: مسابقات از سطح فنی خوبی برخودار بود و بازیکنان بسیار شایسته ای در آن شرکت کردند. تیمی که سال گذشته قهرمان شده بود، سال جاری سوم شد چون سطح مسابقات خیلی بالا بود. با این حال به این مسابقات اکتفا نکردیم و باید هر بازیکنی که شرایط مناسبی برای حضور در تیم ملی نوجوانان دارند و در لیگ برتر این رده سنی شرکت نکردند، ارزیابی شوند. حتی در زمان تشکیل اردوها، باز هم اگر بازیکنی شایسته ای معرفی گردد حتما ارزیابی خواهد شد و اردوی تیم ملی تا مسابقات دنیای بر روی بازیکنان شایسته باز خواهد بود.

آرمات در انتها درباره فهرست نفرات دعوت شده به اردو گفت: اردوهای انتخابی از روز دوشنبه 13 بهمن در تهران شروع می گردد و فهرست اولیه نفرات که تا کنون انتخاب شده اند، امروز (شنبه) اعلام خواهد شد. بازیکنان دعوتی حتما باید برای حضور در اردو، تست PCR داشته باشند. افراد در خوابگاه فدراسیون مستقر می شوند اما تمرینات در آموزشگاه ملی المپیک (مجموعه ورزشی انقلاب تهران) برگزار خواهد شد. فهرست بازیکنانی که در هفته آینده نیز برای شرکت در اردو انتخاب می شوند، در مرحله دوم اعلام خواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران در سال 2021 میزبان مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان زیر 19 سال دنیا است و تیم کشورمان با راهنمایی مسعود آرمات در این مسابقات با 19 تیم برتر دنیا رقابت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "فرایند برگزاری اردوی تیم ملی والیبال نوجوانان تشریح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند برگزاری اردوی تیم ملی والیبال نوجوانان تشریح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید