تکلیف تغییر کیفیت آب شرب شهر تازه آباد به کجا رسید؟

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، مدیر نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب کرمانشاه گفت:جابجایی لایه های زیرین زمین موجب تغییر رنگ آب شهر تازه آباد شده است.

تکلیف تغییر کیفیت آب شرب شهر تازه آباد به کجا رسید؟

به گزارش وبلاگ دیدنی ها از کرمانشاه، مهدبی بیگوند مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفا استان کرمانشاه گفت : بر اساس آنالیز های کیفی اولیه صورت گرفته در شهر تازه آباد و آزمایشات تکمیلی صورت گرفته، مقدار آهن و منگنز موجود در چشمه تامین کننده آب شرب شهر تازه آباد تحت تاثیر عواملی و به واسطه وقوع زلزله های متعدد در سطح شهرستان و یا انفجار های صورت گرفته جهت حفر تونل سیاه طاهر با تغییراتی همراه بوده است.

او گفت : این تغییرات موجب افزایش آهن و منگنز موجود در آب شده، که ترکیب این مواد معدنی با مواد گندزدا باعث تغییر رنگ آب شرب شهر شده است.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفا استان کرمانشاه ادامه داد: در طول سال های گذشته هیچ گاه شاهد افزایش آهن و منگنز چشمه تامین آب شرب شهر تازه آباد نبوده ایم.

بیگوند با بیان اینکه شرایط آب شرب شهر تازه آباد به وسیله شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه به صورت مستمر آنالیز می گردد، اضافه نمود: طی بازدید های مستمر از مخزن و تاسیسات شرکت در شهر تازه آباد، کارشناسان واحد پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان به نمونه برداری از تنها منبع تامین آب شرب شهر (چشمه میرهومر)، مخزن ذخیره و چندین نقطه از شبکه توزیع آب جهت آزمایشات کمیلی اقدام نموده اند.

او اضافه نمود: با توجه به این مساله که چشمه میرهومر تنها منبع تامین آب شرب شهر تازه آباد است و از آنجایی که انجام کار های اجرایی جهت حذف آهن و منگنز چشمه مستلزم زمان و کار های اجرایی تخصصی می باشد شرکت آب و فاضلاب استان پس از تعیین شدن منبع تغییر رنگ آب شرب شهر اقدامات ضربتی جهت حذف این عامل را در دستور کار خود قرار داده است و امیدواریم با انجام این اقدامات بتوان مقدار آهن و منگنز آب شرب را تا حدودی کاهش داد.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفا استان کرمانشاه ضمن عذر خواهی از مردم شهر تازه آباد گفت: پرسنل شرکت آب و فاضلاب با تمام توان و بی وقفه در کوشش هستند که مشکل بوجود آمده را مرتفع کنند .

د

وبلاگ دیدنی ها کرمانشاه کرمانشاه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تکلیف تغییر کیفیت آب شرب شهر تازه آباد به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف تغییر کیفیت آب شرب شهر تازه آباد به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید