تختی مثل همه مردم زندگی کرد و ماندگار شد

به گزارش وبلاگ دیدنی ها، محسن کاوه در آستانه برگزاری مراسم سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی گفت: تختی باعث افتخار جامعه کشتی است. او بهترین الگوی ورزشی برای ایران و خیلی از کشورهای جهانست. در واقع همه جهان پهلوان تختی را می شناسند؛ کسی که از جامعه کشتی گیران است.

تختی مثل همه مردم زندگی کرد و ماندگار شد

وی افزود: باید دید چرا جهان پهلوان تختی تا هم اکنون ماندگار شده است. به نظر من کارهای جهان پهلوان تختی، دلی بوده و نمایشی به آن نپرداخته، اگر روزی در بحث زلزله بوئین زهرا برای جمع آوری کمک های مردمی رفت و تا به امروز ماندگار مانده به این دلیل است که کارش نمایشی نبود.

کاوه شرح داد: در آن آنچنان دوربین و وسایل ثبت خاطره و فضای مجازی نبود، ولی جهان پهلوان تا امروز ماندگار و جاودان شد. من و تمام جامعه ورزش مخصوصاً کشتی گیران باید به صورت ویژه به جایگاه جهان پهلوان تختی به عنوان یک انسان فداکار و اسطوره کشتی احترام بگذاریم.

پیشکسوت کشتی در پایان گفت: ما نباید همیشه روز 17 دی به یاد جهان پهلوان تختی باشیم، بلکه باید در طول سال تفکرات او را در عمل انجام دهیم، چرا که همین بچه ها می توانند با دیدن این تفکرات در جهت وی باشند و مرام وی را در بین خودشان ادامه دار کنند. چیزی که مشخص بود این است که وی به مردم احترام خاصی می گذاشت و وجه تمایز تختی با ورزشکاران زمان خودش این بود که مثل مردم بود. اکنون هم چیزی که به نسل من و نسل های بعدی منتقل می شود این است که چقدر کار وی خوب بوده که تا به امروز ماندگار شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تختی مثل همه مردم زندگی کرد و ماندگار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تختی مثل همه مردم زندگی کرد و ماندگار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید